O tom, jak čtu!

31. ledna 2016 v 10:00 | Leaness jméno mé! |  Knihy
Na dlouhou dobu jsem neměla absolutně čas na čtení, který mě neskutečně baví (no, nekecééj). Nedávno jsem dostala tři knihy, které jsou od Larse Keplera (Hypnotizér, Paganiniho smlouva a Svědkyně ohně). Hypnotizéra už jsem měla přečteného (tuším, že někdy v květnu) - já vám prostě nevím, ale přišla jsem neuvěřitelně na chuť kriminálkám ( jsem jako stará babka, co sedí zabořená v křesle s kriminálkou, brejlema /který nenosím/ a meduňkovým čajem. Prej - sama bych to o sobě neřekla, přece!). No nic, když jsem před čtrnácti dny zažívala stav poblijóna (panebože, lítalo to všude - i nosem!), šáhla jsem po Svědkyni ohně, která si prostě drží druhou příčku od Keplera!


(Svou fotku nemám, protože moje drahá matinka stačila rozpůjčovat knihy druhým!)

Já vám nevím, ale popis vyvražďovačky a holčičího ?ústavu? - musím říct, že jsem občas měla nahnáno. Nechci vám nijako spoilerovat knihu - pokud si chcete knihu proklepnout, tak můžete ZDE. Musím však říct, že je to prostě severská dobrá kriminálka, která rozhodně zabije čas. Recenze na stránce je trochu přísná - možná proto, že každý čtenář má asi jinak stanovenou laťku a prostě není v krimi takovej lajk, jako já! Záměrně neprozrazuji děj knihy, protože vás chci nechat napnutý!


( Fotka je vyfocená mnou, takže máte nebezpečně mnoho informací! Třeba jaký mám krásný povlečení, co?)

A protože jsem byla docela dost naladěná na tajemnou atmosféru, tak jsem se pustila do Netopýra. No, já vám tak nějak nevím. Jsem pořád na vážkách - protože jsem knihu pokud možno ještě nedočetla (facan z jedný, facan z druhý). Zkrátka se stále nemůžu zbavit pocitu, že mi tam něco chybí. Ačkoliv je hlavní hrdina ze severu), tak se příběh neodehrává v chladné a prostě na první pohled ponuré krajině. První stránky začínají příletem Harryho do slunečné Sydney, kde má na starost se zúčastnit vyšetřování vraždy dívky, která pochází ze severu stejně tak, jako Harry. Jsem asi zaostalá, ale pro mě je strašlivě zdlouhavý popis Austrálie (přidaná i historie atd.) Dávám knize šanci a snažím se jí přelouskat. Tak mi teda držte palce!
Odkaz na recenzi ZDE.

Koukám na to, že jsem se teda daleko víc rozpovídala o knize, která mi zas tak do noty nepadla. (To jsem celá já, že jo.)!!! Celkově panu spisovateli nedávám košem a přečtu si také Sněhuláka, co je v polici.

  • Jaké jsou vaše oblíbené knihy?
  • Váš oblíbený žánr?
  • Četli jste někdy krimi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama